in , ,

Last of Us 2, Hades, Ghost of Tsushima Mendominasi Pencalonan The Game Awards

Salah satu anugerah gaming tahunan paling berprestij kini kembali untuk tahun 2020. The Game Awards telah mengumumkan senarai akhir pencalonan untuk kategori-kategori yang mereka pertandingkan.

Seperti dijangka, dua game eksklusif PlayStation telah mendominasi pencalonan pada tahun ini, iaitu The Last of Us Part II dengan 10 pencalonan dan Ghost of Tsushima dengan tujuh pencalonan.

Kehadiran dua game gergasi ini tidak menghalang sebuah game indie yang dilancarkan di PC dan Nintendo Switch untuk memecahkan tembok Sony dan menyelit di tengah-tengah di antaranya. Hades yang dibangunkan oleh Supergiant Games berjaya menerima lapan pencalonan.

Berikut ialah senarai penuh pencalonan untuk setiap kategori:

Game of the Year:

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Doom Eternal
  • Final Fantasy VII Remake
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • The Last of Us Part II

Best Game Direction:

Final Fantasy VII Remake
Ghost of Tsushima
Hades
Half-Life: Alyx
The Last of Us Part II

Best Narrative:

13 Sentinels: Aegis Rim
Final Fantasy VII Remake
Ghost of Tsushima
Hades
The Last of Us Part II

Best Art Direction:

Final Fantasy VII Remake
Ghost of Tsushima
Hades
Ori and the Will of the Wisps
The Last of Us Part II

Best Score and Music:

Doom Eternal (Mick Gordon)
Final Fantasy VII Remake (Nobuo Uematsu, Masahi Hamauzu, Mitsuto Suzuki)
Hades (Darren Korb)
Ori and the Will of the Wisps (Gareth Coker)
The Last of Us Part II (Gustavo Santaolala, Mac Quale)

Best Audio Design:

Doom Eternal
Half-Life: Alyx
Ghost of Tsushima
Resident Evil 3
The Last of Us Part II

Best Performance:

Ashley Johnson as Ellie, The Last of Us Part II
Laura Bailey as Abby, The Last of Us Part II
Daisuke Tsuji as Jin Sakai, Ghost of Tsushima
Logan Cunningham as Hades, Hades
Nadji Jeter as Miles Morales, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Games for Impact:

If Found…
Kentucky Route Zero: TV Edition
Spiritfarer
Tell Me Why
Through the Darkest of Times

Best Ongoing:

Apex Legends
Destiny 2
Call of Duty: Warzone
Fortnite
No Man’s Sky

Best Indie:

Carrion
Fall Guys: Ultimate Knockout
Hades
Spelunky 2
Spiritfarer

Best Mobile:

Among Us
Call of Duty: Mobile
Genshin Impact
Legends of Runeterra
Pokemon Cafe Mix

Best Community Support:

Apex Legends
Destiny 2
Fall Guys: Ultimate Knockout
Fortnite
No Man’s Sky
Valorant

Innovation in Accessibility:

Assassin’s Creed Valhalla
Grounded
HyperDot
The Last of Us Part II
Watch Dogs: Legion

Best VR/AR:

Dreams
Half-Life: Alyx
Marvel’s Iron Man VR
Star Wars: Squadrons
The Walking Dead: Saints & Sinners

Best Action:

Doom Eternal
Hades
Half-Life: Alyx
Nioh 2
Streets of Rage 4

Best Action/Adventure:

Assassin’s Creed Valhalla
Ghost of Tsushima
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
Ori and the Will of the Wisps
Star Wars Jedi: Fallen Order
The Last of Us Part II

Best Role-Playing:

Final Fantasy VII Remake
Genshin Impact
Persona 5 Royal
Wasteland 3
Yakuza: Like a Dragon

Best Fighting:

Granblue Fantasy: Versus
Mortal Kombat 11/Ultimate
Street Fighter V: Champion Edition
One Punch Man: A Hero Nobody Knows
Under Night In-Birth Exe: Late[cl-r]

Best Family:

Animal Crossing: New Horizons
Crash Bandicoot 4: It’s About Time
Fall Guys: Ultimate Knockout
Mario Kart Live: Home Circuit
Minecraft Dungeons
Paper Mario: The Origami King

Best Sim/Strategy:

Crusader Kings III
Desperados III
Gears Tactics
Microsoft Flight Simulator
XCOM: Chimera Squad

Best Sports/Racing

Dirt 5
F1 2020
FIFA 21
NBA 2K21
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

Best Multiplayer:

Animal Crossing: New Horizons
Among Us
Call of Duty: Warzone
Fall Guys: Ultimate Knockout
Valorant

Debut Game:

Carrion
Mortal Shell
Raji: An Ancient Epic
Roki
Phasmophobia

Content Creator of the Year:

Alanah Pearce
NickMercs
TimtheTatman
Jay Ann Lope
Valkyrae

Best Esports Game:

Call of Duty: Modern Warfare
Counter-Strike: Global Offensive
Fortnite
League of Legends
Valorant

Best Esports Athlete:

Ian “Crimsix” Porter, Call of Duty
Heo “Showmaker” Su, League of Legends
Kim “Canyon” Geon-bu, League of Legends
Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro, Call of Duty
Matthieu “ZywOo” Herbaut, CS:GO

Best Esports Team:

DAMWON Gaming, League of Legends
Dallas Empire, Call of Duty
San Francisco Shock, Overwatch
G2 Esports, League of Legends
Team Secret, DOTA2

Best Esports Event:

BLAST Premier: Spring E2020 European Finals (CS:GO)
Call of Duty League Championship 2020
IEM Katowice 2020 (CS:GO)
League of Legends World Championship 2020
Overwatch League Grand Finals 2020

Best Esports Host:

Eefje “Sjokz” Depoortere
Alex “Machine” Richardson
Alex “Goldenboy” Mendez
James “Dash” Patterson
Jorien “Sheever” van der Heijden

Undian pemenang The Game Awards merangkumi 90 peratus undian juri profesional (media) dan 10 peratus undian daripada para peminat.

Korang sudah boleh meletakkan undian sekarang di laman web The Game Awards.

Written by Faiz Tobeng

Abang Youtuber ini berpersonaliti jiwang di luar dan berjiwa pahlawan di online gaming. Casual gamers yang juga peminat tegar Battlefield series & PES.

Comments

JomKomen!

Loading…

0

Bos Sony Tak Berani Kata God of War: Ragnarok Hanya Eksklusif Untuk PS5

Trailer Gameplay Terbaru Cyberpunk 2077 Ini Akan Buat Korang Nak Mainkannya Sekarang