Pagi tadi, The Game Awards 2017 telah berlangsung, sebuah majlis anugerah yang mengumpulkan game-game terbaik sepanjang setahun yang lalu.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild telah merangkul anugerah yang menjadi rebutan utama, iaitu Game of the Year. Empat game lain dalam pencalonan anugerah ini yang terpaksa akur adalah Mario Odyssey, Persona 5, Horizon: Zero Dawn, dan game yang menjadi kontroversi dalam kategori ini, PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Selain Game of the Year, The Legend of Zelda: Breath of the Wild turut mengungguli dalam kategori Best Game Direction dan Best Action/Adventure Game.

Selain itu, antara game lain yang turut menyinar dalam anugerah pada tahun ini adalah Cuphead dan Hellblade: Senua’s Sacrifice. Cuphead menyinar dalam Best Art Direction, Best Independent Game dan Best Debut Indie Game, manakala Hellblade: Senua’s Sacrifice pula berjaya merangkul kemenangan dalam Best Audio Design, Best Performance dan Games for Impact.

Korang boleh lihat senarai penuh para pemenang dalam setiap kategori anugerah di bawah (game yang ditebal-hitamkan adalah pemenang).

Game of the Year

Horizon Zero Dawn
Persona 5
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Super Mario Odyssey
The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Best Game Direction

Horizon Zero Dawn
Resident Evil 7: Biohazard
Super Mario Odyssey
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Wolfenstein II: The New Colossus

Best Narrative

Hellblade: Senua’s Sacrifice
Horizon Zero Dawn
NieR: Automata
What Remains of Edith Finch 
Wolfenstein II: The New Colossus

Best Art Direction

Cuphead
Destiny 2
Horizon Zero Dawn
Persona 5
The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Best Score / Music

Cuphead
Destiny 2
NieR: Automata 
Persona 5
Super Mario Odyssey
The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Best Audio Design

Destiny 2
Hellblade: Senua’s Sacrifice 
Resident Evil 7: Biohazard
Super Mario Odyssey
The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Best Performance

Ashly Burch, Horizon: Zero Dawn
Brian Bloom, Wolfenstein II: The New Colossus
Claudia Black, Uncharted: The Lost Legacy
Laura Bailey, Uncharted: The Lost Legacy
Melina Juergens, Hellblade: Senua’s Sacrifice

Games for Impact

Bury Me, My Love
Hellblade: Senua’s Sacrifice 
Life is Strange: Before the Storm
Night in the Woods
Please Knock on My Door
What Remains of Edith Finch

Best Ongoing Game

Destiny 2
Grand Theft Auto Online
Overwatch 
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Rainbow Six: Siege
Warframe

Best Independent Game

Cuphead
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Night in the Woods
Pyre
What Remains of Edith Finch

Best Mobile Game

Fire Emblem Heroes
Hidden Folks
Monument Valley 2 
Old Man’s Journey
Super Mario Run

Best Handheld Game

Ever Oasis
Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia
Metroid: Samus Returns 
Monster Hunter Stories
Poochy and Yoshi’s Woolly World

Best VR/AR Game

Farpoint
Lone Echo
Resident Evil 7: Biohazard 
Star Trek: Bridge Crew
SUPERHOT VR

Best Action Game

Cuphead
Destiny 2
Nioh
Prey
Wolfenstein II: The New Colossus 

Best Action/Adventure Game

Assassin’s Creed: Origins
Horizon Zero Dawn
Super Mario Odyssey
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 
Uncharted: The Lost Legacy

Best Role-Playing Game

Divinity: Original Sin II
Final Fantasy XV
NieR: Automata
Persona 5 
South Park: The Fractured But Whole

Best Family Game

Mario Kart 8 Deluxe
Mario + Rabbids Kingdom Battle
Sonic Mania
Splatoon 2
Super Mario Odyssey 

Best Strategy Game

Halo Wars 2
Mario + Rabbids Kingdom Battle 
Total War: Warhammer II
Tooth and Tail
XCOM 2: War of the Chosen

Best Sports/Racing Game

FIFA 18
Forza Motorsport 7 
Gran Turismo Sport
NBA 2K18
Pro Evolution Soccer 2018
Project Cars 2

Most Anticipated Game

God of War
Marvel’s Spider-Man
Monster Hunter World
Red Dead Redemption II
The Last of Us Part II 

Trending Gamer

Andrea Rene (What’s Good Games)
Clint Lexa (“Halfcoordinated”)
Guy Beahm (“Dr. Disrespect”) 
Mike Grzesiek (“Shroud”)
Steven Spohn (AbleGamers)

Best Esports Game

Counter-Strike: Global Offensive
DOTA 2
League of Legends
Overwatch 
Rocket League

Best Esports Player

Lee Sang-hyeok “Faker” (SK Telecom 1, League of Legends) 
Marcelo “coldzera” David (SK Gaming, Counter-Strike: GO)
Nikola ‘NiKo’ Kovac (FaZe Clan, Counter-Strike: GO)
Je-hong “ryujehong” Ryu (Seoul Dynasty, Overwatch)
Kuro “KuroKy” Salehi Takhasomi (Team Liquid, DOTA 2)

Best Esports Team

Cloud 9 
FaZe Clan
Lunatic-Hai
SK Telecom T1
Team Liquid

Student Game Award

Falling Sky
From Light
Hollowed
Impulsion
Level Squared 
Meaning

Best Debut Indie Game

Cuphead 
Golf Story
Hollow Knight
Mr. Shifty
Slime Rancher

Chinese Fan Game Award

Honor of Kings
ICEY
Gumballs & Dungeons
jx3 HD
Monument Valley 2

Sekiranya korang terlepas untuk menonton The Game Awards 2017 pada pagi tadi, korang boleh layan semula anugerah ini di bawah.

Comments

comments